This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

O nas

Rok 2011

Hodowla Rotta Taivas została zarejestrowana w dwóch związkach Základnej organizáci chovateľov drobných hlodavcov, w skrócie ZO CHDH oraz ZO Chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců, w skrócie ZO CHMH. Do niedawna byłam też członkiem SHSRP, ale nasze drogi musiały się rozejść. Nastąpiło to, ponieważ z czasem zaczęłam oczekiwać czegoś innego od związku i niestety SHSRP nie mogło mi tego zaoferować. Drugim powodem był fakt, że obecne regulaminy SHSRP zabraniają być hodowcą w innym związku o tożsamym działaniu (jakim jest niebywale ZO CHDH czy ZO CHMH), a ja nie chciałam rezygnować z ich członkowstwa.

Rok 2012-2015

Hodowla zarejestrowana jest wyłącznie w ZO CHMH.

Rok 2016

W dniu 01.01.2016 r. ZO CHMH przeszło reorganizację i została z niej wydzielona Specializovaná organizace chovatelů potkanů (SOCHP), w której obecnie zarejestrowana jest hodowla. Dla malców urodzonych po 01.01.2016 r. będą obowiązywały nowe wzory rodowodów.

Za główny cel obrałam sobie wyhodowanie szczurów, które będą spełniać cztery podstawowe wymogi:

ZDROWIE
Będę starała się by szczury z mojej hodowli cechowały się bardzo dobrym zdrowiem, bez problemów na tle genetycznym, ze zminimalizowanym ryzykiem wystąpienia nowotworów. Chcę rozmnażać szczury, które żyją jak najdłużej w dobrym zdrowiu.

CHARAKTER
Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że szczury jako istoty żywe mogą mieć zupełnie różne osobowości (np. spokojny, aktywny, miziak, lubiący się bawić etc.), jednak będę dokładać starań by każdy szczur wywodzący się z mojej hodowli kochał ludzi i inne szczury, zawsze poszukiwał kontaktu z ludźmi i był bezproblemowy w obsłudze.

TEMPERAMENT
Chciałabym, żeby moje szczury dobrze dogadywały się w stadach. Żeby akceptowały wszystkich nowych członków i były w stanie poradzić sobie ze wszelkimi zmianami w stadzie. Dorastające samce powinny akceptować inne dorastające samce, żeby zminimalizować potrzebę kastrowania samców z powodu burzy hormonalnej.

TYP
Będę również starała się skupić na typie hodowanych przeze mnie szczurów. Chciałabym wyhodować zwierzęta dobrze umięśnione, długie i smukłe oraz duże, ale zarazem bez nadwagi.

Jednak ze względu na to, że zdrowie i charakter są dla mnie najważniejsze to w hodowli będzie można znaleźć wszystkie odmiany kolorystyczne, sierstne i uszne oraz znaczeniowe, choć będziemy starać skupić się na bazie mink (mink, cinnamon, pearl), bazie chocolate (chocolate, chocolate agouti, coffee, coffee agouti) oraz wszelkiego rodzajach pointów i goldenów. Jest to spowodowane możliwościami dostępu do szczurów o świetnym zdrowiu, dobrym typie i charakterze, doskonale odnajdujących się także w dużych stadach.

Chciałabym do swoich linii wprowadzić jak najwięcej nowych, świeżych genów. Już od jakiegoś czasu staram się o importowanie szczurów z wielu krajów z różnym skutkiem. Mam zamiar skupić się na samcach, żeby mieć więcej czasu by znaleźć dla nich odpowiednią partnerkę, więc w hodowli będzie rodzić się tylko kilka miotów rocznie.

Hodowla nosi nazwę Rotta Taivas, co po fińsku oznacza szczurze niebo. Hodowla mieści się we Wrocławiu i działa od 09.04.2011 r.


Razem ze szczurami mój dom zamieszkuje również kocica - Kizia. Kizia, często zwana po prostu Kicią czy Kitką, jest typowym dachowcem urodzonym w połowie września 2003 r. Została przygarnięta przez nas, kiedy skończyła niecały miesiąc. Jej matka porzuciła kocięta w tym wieku, ponieważ najprawdopodobniej była już w kolejnej ciąży i dla tych już urodzonych straciła zainteresowanie. Kitka została przeze mnie odchowana i teraz jest dorosłą, choć niezbyt dużą kocicą. Ma przepiękne znaczenie na mordce, ale niech Cię drogi czytelniku, nie zwiedzie jej anielska mina. W rzeczywistości Kitka jest typem indywidualistki, która chodzi własnymi ścieżkami, przychodzi do człowieka tylko kiedy chce, a często też urządza sobie polowania na ludzkie stopy czy ręce.

Photobucket