This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Warunki rezerwacji

W celu dokonania rezerwacji należy przeczytać poniższy tekst i wypełnić ankietę oraz przesłać ją na adres hodowli: rottataivasrattery@yahoo.com

ankieta

Wypełnienie ankiety może wydawać Ci się bezsensowne i bezosobowe, ale doświadczenie pokazuje, że rezerwacje dokonywane w ten sposób są najlepsze i najszybsze. Jestem bardzo ostrożna przy szukaniu domów dla moich wnuków, ponieważ chcę by trafiały tam, gdzie będą miały najlepsze warunki. Ankieta jest wytyczną dla hodowli. Jeśli wyrazisz taką chęć to jestem w stanie wysłać Ci wszystkie potrzebne informacje lub pomóc Ci podjąć niezbędne przygotowania do stworzenia prawidłowych warunków dla szczurów oraz ich opieki.

Cena za maluszki jest wyliczana indywidualnie po urodzeniu miotu.

UWAGA: Nie sprzedajemy szczurów na karmę. Rozumiem, że węże muszą coś jeść, ale nie moje wnuki! Również chcę być w kontakcie z osobami, którym sprzedaje swoje maleństwa, dlatego nie sprzedaję ich do sklepów zoologicznych czy laboratoriów.

W tej hodowli szczury są na pierwszym miejscu. Szczury, które miały tutaj swoje mioty przechodzą na emeryturę i mogą nadal cieszy się tutaj życiem, do końca swoich dni.

Staram się hodować dla zdrowia i eksterieru w najlepszy możliwy sposób. Oba aspekty są dla mnie bardzo ważne i staram się znaleźć tu dobrą równowagę. Przyszli rodzice są starannie wybierani na podstawie kilku względów - długowieczność linii, dobre zdrowie i przyjacielski charakter. Staram się wybierać na rodziców jak najlepszych przedstawicieli linii by dzięki temu uzyskać jak najlepsze potomstwo. Maluszki są socjalizowane z człowiekiem od samego początku, w późniejszym wieku z innymi zwierzętami. Wydawane są do nowych domów w wieku 6 tygodni i gdy ważą co najmniej 100 gramów.

Polityka adopcji: Malce wydawane są w parach, chyba, że posiadasz już inne szczury w domu. Szczury są wyjątkowo towarzyskimi zwierzętami, dlatego muszą żyć w stadach, niezależnie od tego ile czasu jesteś w stanie im poświęcić. Wszystkie moje szczury wydawane są na statusie PET, czyli nie do rozmnażania, po podpisaniu odpowiedniej umowy. Jeśli szukasz szczurów do hodowli proszę napisz do mnie, jestem otwarta na współpracę z innymi hodowcami.

Szczegółowe warunki rezerwacji:

- Każdy planowany miot zostanie zamieszczony na stronie internetowej (jeśli na stronie nie znajduje się żaden planowany miot to zawsze możesz wysłać e-mail aby uzyskać więcej informacji). Plan miotu zawsze może ulec zmianie - szczury są przede wszystkim żywymi istotami, więc może się zdarzyć sytuacja, że miot nie dojdzie do skutku lub jego plan zostanie zmieniony. Jednakże w takim przypadku wszyscy chętni zostaną poinformowani o ewentualnych zmianach. Trzeba również brać pod uwagę, że nawet jeśli urodzi się miot to może okazać się, że nie ma wystarczającej ilości malców dla wszystkich chętnych. W związku z tym trzeba rozumieć, że rezerwacja nie jest gwarancją kupna, jednakże zawsze staramy się pomóc w takich przypadkach znaleźć szczury w innych hodowlach.

- Wybierz malucha wedle własnego uznania. Jeśli miot jest na etapie planowania poinformuj mnie o odmianie i płci jakiej powinien być szczurek.

- Po otworzeniu przez malce oczu możesz skontaktować się ze mną za pomocą poczty elektronicznej w sprawie wyboru, według wskazanej kolejności zapisu. Chcę tylko zwrócić uwagę, że pierwszeństwo wyboru mam ja, a następnie inne hodowle, które zapisały się na dany miot oraz właściciele rodziców. Również wtedy wpłaca się bezzwrotną zaliczkę (zadatek) w wysokości 1/3 ceny szczura jako ostateczne potwierdzenie rezerwacji. Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zaliczki.

- Nie daję gwarancji, że każdy dostanie takiego szczura, jakiego sobie opisał w ankiecie, ponieważ wszystko zależy od tego jakie maluszki urodzą się w miocie. Jeśli komuś nie uda się zarezerwować wymarzonego szczurka to może wybrać innego, zrezygnować całkiem lub przepisać się na inny miot z tą samą datą zapisu.

- Szczurki o statusie PET NIE MOGĄ zostać rozmnożone!

- Do maluszka zostanie dołączone PP (lub VP) oraz własna kopia umowy.

- Jeśli masz mniej niż 18 lat musisz uzyskać zgodę rodziców. Tylko osoba pełnoletnia może podpisać ze mną umowę, w której przekazuję Ci opiekę nad maluszkiem/kami.

- Jeśli to możliwe to chciałabym otrzymywać kilka razy w roku informację na temat tego jak maluszek się rozwija wraz z kilkoma zdjęciami. Nie musi to być elaborat, wystarczy kilka zdań. Takie informacje są szczególnie ważne, kiedy szczur zachoruje lub umrze, ponieważ w niektórych przypadkach pozwala to na szybkie wykrycie wszelkich problemów w linii i ocenie jej przydatności hodowlanej. Dlatego niezmiernie ważne jest ażeby po śmierci każdego malca, który urodził się w mojej hodowli, została wykonana sekcja i przesłany do mnie protokół sekcyjny (lub informacja o przyczynach zgonu) – jeśli nie masz na nią pieniędzy to proszę pisz śmiało, postaram się pomóc.

- Malce powinny być odbierane przez nowego właściciela osobiście we Wrocławiu, jednakże akceptujemy również zasady transportu grzecznościowego poprzez forum i/lub inne serwisy.

- Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł już zajmować się szczurkiem ode mnie to proszę, poinformuj mnie o tym. Najpewniej przyjmę go z powrotem do siebie albo sama poszukam mu innego domu.

- Zabrania się sprzedaży szczura osobom trzecim. Jeśli właściciel nie jest w stanie opiekować się już szczurem to ten może wrócić do hodowli lub można mu znaleźć inny dom w porozumieniu z hodowcą.

- Gdy szczur nie ma odpowiedniej opieki hodowla Rotta Taivas zastrzega sobie prawo do odebrania go.

- hodowla Rotta Taivas ma prawo do odmowy lub anulowania rezerwacji bez podania przyczyny.

Środki te służą jedynie do ochrony szczurków przed ludźmi, którzy nie są w stanie w pełni zadbać o zwierzę. Dlatego wierzę, że wszyscy naprawdę zainteresowani spełnią wszelkie wymagania i nie będą się obawiać by pisać w sprawie maluszków z mojej hodowli.

Dziękuję za zrozumienie!